Čížová: Fotbalovou vísku nedaleko Písku minulé léto a zimu opět sužovaly starosti s poskládáním kádru. Vše vyvrcholilo odchodem trenéra Jaroslava Vavrocha, jehož na konci února 2015 vystřídal bývalý dlouholetý hráč Příbrami Marcel Mácha. I on nakonec musel několikrát zaskakovat na hřišti. Této nutnosti neunikl ani místopředseda klubu Jakub Duchoň, s nímž jsme se vrhli do hodnocení právě skončení divizní sezony.

Dala by se vaše sezona označit nakonec za úspěšnou?
„Úspěšná? Asi ano, vzhledem k počtu hráčů schopných hrát divizi. Přesto je jedenácté místo málo. Určitě jsme mířili výš, ale nakonec kvůli všem možným okolnostem musíme být skromní.“

Ale začněme od začátku. Váš start poznamenalo shánění hráčů na poslední chvíli, což se u vás už asi stalo tradicí. Ale poněkud nepříjemnou, pravda?
„Ano, u nás je všechno obráceně, v zimě jsme udělali revoluci ve výboru. Láďu Vávru jsme sesadili z postu předsedy oddílu a místo něho jsme zvolili Jirku Smrže. Ten měl plnou hlavu plánů, jak dál, ale místo toho před druhým jarním kolem poslal SMS, že končí. Takže to všechno padlo to na mě jako místopředsedu. Musel jsem prosit Písek, aby nám někoho uvolnil. V jednání byli Šťastný a Zahrádka. Nakonec přišel jen Filip Šťastný, který nenaplnil očekávání. Tímto Písku děkuji za pomoc.“

Nakonec to ale zase vyšlo a soutěž začala. Přesto se musela zákonitě projevit počáteční nesehranost a občasné potácení v dolní polovině tabulky.
„První jarní zápas, to bylo velké překvapení. V brance stál Luboš Kunc a Táborsko odjelo s prázdnou. Pak už to tak veselé nebylo. Také jsme měnili trenéra a místo Jaroslava Vavrocha se žezla chopil původně hrající asistent Marcel Mácha. Ten úplně změnil myšlení a styl hry našich borců. Když zasáhl do hry, nevypustil jediný souboj a byl vždy přínosem.“

Po podzimu jste skončili ve středu tabulky na velice slušném devátém místě. Spokojenost?
„Po podzimu to nebylo špatné, ale jaro už tak úspěšné nebylo, a tím pádem jsme si pohoršili o dvě příčky. Ale to bylo jenom o počtu kvalitních hráčů.“

A to jste se neustále potýkali s nedostatkem hráčů. Z toho mála, které jste měli běžně k dispozici, vám často ukrajovala i zranění. Takže na lavičce bylo často pusto, prázdno. Poněkud bezútěšná situace a asi nápor na psychiku. Nebo platilo to, co mě nezabije, mě posílí?
„Ano v kádru jsme měli třináct stálých hráčů divize schopných, ale vlivem zranění a karetních trestů nás ubývalo. Musel jsem brát kluky z béčka, které hraje okresní přebor, abychom nehráli v osmi. Samozřejmě, největší nápor byl na hráče áčka, kteří nastupovali oslabeni o tři hráče, proti soupeřům, kteří měli plný kádr. Tím ale nechci shazovat hráče béčka, kteří odvedli, na co měli sílu.“

Kdy vám bylo nejvíc ouvej? Pokud to nebylo během celé sezony.
„Asi v Mariánkách, kde jsem i já musel do útoku, lavička už byla prázdná. Ale na druhou stranu zase výhra s Táborskem byla příjemná.“

Bezesporu vaší velikou oporou byl brankář Durov. Koho byste ještě vyzvedl?
„Kirill Durov chytal dobře, ale ke konci sezóny se na něm projevila absence na trénincích a začal chybovat. Výborně hráli oba stopeři Brož s Bednaříkem, Martin Rozhoň u nás chytil druhou mízu. Taky ho proto chce hned Písek do přípravy. Tomáš Hora si začal víc věřit a bylo to znát. A nesmím zapomenout na Benetku, který je velice technicky vyspělý.“

Domácí trávník patří už dlouho mezi vaše největší zbraně. Ale párkrát vás také zradil. A někdy i v těžkých chvílích. Co se stalo?
„Malé hřiště v Čížové je noční můrou favoritů divize, jen Doubravka s ním neměla problém. Já si myslím, že nás hřiště nezradilo, jen Petr Jindřich v koncovce.“

Ale pojďme k nedaleké budoucnosti. Odpočinek je krátký a letní příprava za dveřmi. Budou vás znovu provázet problémy se sháněním hráčů, nebo by to mohlo být lepší? Čekají vás změny v kádru?
„Láďa Vávra má velké plány, tak uvidíme, kdo přijde a kdo v týmu zůstane. Bude to zajímavé.“

Kdy přípravu zahájíte?
„Začínáme jedenáctého července. A jestli se zúčastníme nějakého turnaje? To zatím nevím, možná si budeme soupeře hledat sami a nezávisle. Někdy to je lepší, můžou se volit protivníci, kteří by vyhovovali našim momentálním potřebám. Už například volali z Čimelic, že chtějí sehrát přátelák.“

A s jakým přáním budete vstupovat do nové sezony?
„Aby nás bylo dost a měli jsme prostředky na normální fungování. A s tím se i dostaví radost z fotbalu, pro kterou to přeci děláme.“

Zdroj: www.jihoceskyfotbal.cz