Čížová – co se týče příští sezóny, tak na Písecku asi nebyl tým, nad kterým by visel větší otazník, než je mužstvo Čížové. O fotbalové budoucnosti malebné obce, kde se kromě divize hrál i okresní přebor, se jednalo v pátek 15. května, kdy zasedl výkonný výbor klubu. Ten rozhodl o tom, že v příštím roce TJ Sokol Čížová není schopná financovat divizní soutěž a podá přihlášku do nejnižší krajské soutěže – B třídy.

Předsedkyně klubu Tereza Kolpeková: „V pátek 15. května zasedl výkonný výbor Sokola Čížová. Hlavním předmětem jednání byla budoucí účast klubu v soutěžích. Po pečlivé úvaze se výkonný výbor, kterého se kromě mě zúčastnili členové Tomáš Korejs, Vlastimil Kovář spolu s přizvanými – trenérem Milanem Satrapou a vedoucím B mužstva Milanem Bratem, rozhodl v divizi nepokračovat.  Nebylo to jednoduché rozhodnutí, ale bohužel klidné pokračování v divizi není možné. Vzhledem k absenci silného sponzora by nebylo zodpovědné hrát takto náročnou soutěž. Proto se výkonný výbor pro ročník 2020/2021 rozhodl přihlásit do 1.B třídy. Hráči byli po této informaci trochu zklamáni, že si v Divizi A stihli zahrát pouze jeden zápas. To mrzelo i nás všechny. Chtěla bych jim touto cestou všem moc a moc poděkovat za podporu a nasazení, které projevili na lednové valné hromadě, kdy se rozhodli statečně porvat s divizí. Cením si toho o to víc, protože věděli, že budou pod velmi přísným dohledem fanoušků a veřejnosti. Složení mužstva zůstává stejné, do nového ročníku s námi půjdou všichni. Bohužel odchází trenér Milan Satrapa. Pracovní vytížení mu nedovolí věnovat se práci trenéra naplno a napůl to logicky dělat nechce. Zcela nás však neopouští. Zůstává v klubu dál. Trenérský post bude obsazen v nejbližší době. Věřím, že je naše rozhodnutí pro fanoušky pochopitelné, a budou nás nadále skvěle podporovat jako doposud.“

Zdroj: Písecké postřehy, 20. května 2020