Krátce před začátkem nové sezóny jsme vyzpovídali bývalého slávistického záložníka Petra Jandu, který má za sebou i angažmá v Turecku a na kontě reprezentačních startů mu svítí dvojka.  V současnosti obléká dres TJ Sokol Čížová. Jak obstojí jeho tým v letošním ročníku Divize A? Co plánuje do budoucna? Vše se dozvíte v exkluzivním rozhovoru, který vám právě přinášíme.

Minulou sezónu jste s Čížovou sestoupili z ČFL zpět do divize. Je ten rozdíl mezi oběma soutěžemi opravdu tak markantní?

„ Kdyby nebyl, tak bysme asi nesestoupili (smích). Je to velikej rozdíl. A jelikož jsme při postupu z divize neposílili, naopak – oslabili jsme, tak jsme čekali, že budeme hrát o záchranu. Na podzim se nám navíc zranili dva klíčoví hráči, takže jsme věděli, že šance na záchranu je minimální. “

Co příprava? Proběhla nějaká „Škatulata, hejbejte se.“?

„ Tyjo, spousta. Půlka lidí odešla, takže jsme to horkotěžko dávali dohromady. Ani jsme moc netrénovali – máme za sebou nějakejch 10 tréninků a jeden přátelák s krajským Spartakem Příbram, na kterej jsme se sešli ve 13 lidech a vyhráli ho. Za posledních 14 dní přišlo pár mladejch kluků z Bohemky a tady z okolí, takže si myslím, že to letos špatný nebude. “

Ví se, že máte potíže s kyčlemi. Jak dlouho to ještě vidíte na aktivní kariéru a co potom?

„ Když jsem se vrátil z Turecka, tak jsem šel na operaci a pak jsem čekal, jestli to k tomu bude nebo ne. Na vrcholovou úroveň už to bohužel nebylo. Trénovat každej den bych asi nezvládl. Ale tenhle režim – 2 až 3 tréninky týdně plus zápas mi vyhovuje a zatím ho zvládám docela v pohodě. Do budoucna bych chtěl určitě zůstat u fotbalu, protože to mám rád, mám k tomu vztah. Studuju dálkově výchovu ke zdraví v Českých Budějovicích, vedu fotbalový kroužky na základkách v Praze, takže bych chtěl určitě trénovat. “

Ač stále mlád, máte za sebou pestrou profesionální kariéru – Slavia, reprezentace, Turecko. Který moment ve vaší kariéře byl pro vás nejsilnější/na který nejraději vzpomínáte?

„ Stoprocentně postup do ligy mistrů se Slavií. Jedinej v historii. Plnej Strahov, lidi hned po zápase vběhli na trávu a já viděl, jak tam prostě důchodci brečej štěstím, to byl určitě nejsilnější zážitek v kariéře. “

Prognóza do nadcházející sezóny?

„ Ta divize je opravdu velkej skok oproti ČFL. Většina kluků chodí do práce a má fotbal jako koníček, kdežto v ČFL už se to dost podobá profesionálnímu fotbalu. Navíc ta áčková skupina je podle mě dost hratelná. Nemyslím si, že tam bude nějak hodně týmů, co pojedou od začátku do konce stejně a půjdou si za postupem. Myslím, že do pátýho místa budeme. “

Autor: Jiří Pešek
Zdroj: fotbalunas.cz