FC Slavoj Vyšehrad – TJ Sokol Čížová 3:1 (2:1)

Branky: 5. Doležal, 22. Matějka, 84. Černý – 43. Zahrádka. Rozhodčí: Klupák – Vaňkát, Kluzák. Delegát: Schröter. ŽK: 1:1 (Drobílek – Nečas). Diváků: 132.

Čížová: Satrapa – Zahrádka, Novák, Pedro, Vacovský – Bálek (83. Vávra), Dvořák (72. Mudra), Havel (88. Tomášek), Nečas – Janda (C) – Jirouš (57. Polodna). Náhradníci: Polodna, Kratochvíl (B), Held, Mudra, Janoch, Tomášek, Vávra. Trenér Aleš Jindra.

Aleš Jindra, trenér Čížové: „Podali jsme hodně slabý výkon, byli jsme zakřiknutí a celkově se nám nedařilo, protože jsme neplnili, co jsme si předsevzali. Propadali jsme zejména při obranných standardkách. Bohužel tak musím konstatovat, že Vyšehrad zvítězil zaslouženě. Na začátku utkání byl hodně aktivní a my jsme jen reagovali na to, co udělá. Pozdě jsme dostupovali protihráče a při zisku balonu jsme byli nepřesní. Na terén se vymlouvat nebudeme, sami jsme chtěli nastoupit. Hrajeme už teď každým zápasem o všechno, a tak jsme velmi zklamáni.“

Zdroj: fotbalunas.cz

Aleš Jindra, trenér Čížové: „Co k tomu říct? Chtěli jsme hrát za každou cenu, kluci si to taky přáli, byli na to připraveni. Ale podali jsme špatný výkon, ze začátku jsme byli všude druzí. Domácí byli živější, rychlejší, víc toužili po míči. I tak jsme měli první šanci, ale Nečas neproměnil. Naopak svůj tlak dokázali domácí využít k vedení. A po chvíli jsme si neuhlídali standardku a inkasovali jsme podruhé. To asi domácím stačilo a trochu ubrali. Iniciativu jsme převzali my, a to přineslo kontaktní gól. O přestávce jsme si řekli, že v tom budeme pokračovat, ale zase jsme se nemohli hned dostat do tempa. Museli jsme prostřídat a naší hře to prospělo. Bohužel ne ke změně skóre v náš prospěch. V závěru jsme selhali při jedné z dalších standardních situací a domácí znovu vedli o dva góly. Tahle ztráta mě opravdu moc mrzí, k tomuhle utkání jsem se upínal. V posledním přípravném zápasu se naše hra výrazně zlepšila a pevně jsem věřil, že se to potvrdí i v mistrovském utkání. Musíme to napravit příště.“

Zdroj: www.jihoceskyfotbal.cz