FK Ostrov –  Sokol Čížová 1:2np (1:1, 0:1)
Branky: 89. Tolar – 27. Jirouš (PK). Rozhodčí: Krejsa – Leška, AUbrech. Delegát: Řezáč. ŽK: 4:4 (26. Süttö, 40. Tolar,  58. Nýber, 63. Matoušek – 30. Novák, 55. Fenyk, 65. Jirouš, 75. Kočí). Diváků: 400.

Čížová: Satrapa – Held (K), Novák, Rozhoň, Chytrý (52. Kočí) – Zahrádka, Fenyk (56. Zikmund), Dvořák, Polodna – Jirouš (78. Janoch), Janda. Náhradníci Janoch, Zikmund, Nečas, Kočí, Kratochvíl. Trenér Zdeněk Staroba.

Šesti výhrami v řadě ověnčená Čížová přijela na půdu nováčka bojujícího o setrvání v divizi v roli favorita. Předpoklady plnila téměř celý zápas. Vycházela ze zajištěné obrany a vyrážela do nebezpečných protiútoků. Po jednom z nich se řítil sám na gólmana Ostrova Janda, udělal mu kličku, ale Süttö zatáhl za záchrannou brzdu a bývalého reprezentanta fauloval. Na penaltu šel Martin Jirouš a nezaváhal.

V 54. minutě došlo ke střetu domácího Horvátha, z něhož vyšli se zraněními Jirouš a Fenyk. Jak se vzápětí zjistilo, 38letý Fenyk si zlomil nohu a byl převezen záchrankou do nemocnice. Nepříjemná událost vyvedla Čížovské z tempa, přesto mohli v 59. minutě své vedení pojistit. Západočeši zahráli v šestnáctce rukou a Jirouš měl další možnost zahrávat pokutový kop. Brankář Süttö směr vystihl a vyrazil střelu na roh.

V závěru vsadili domácí vše na jednu kartu. Vytvořili si převahu a posílali do šestnáctky jeden centr za druhým. Když už se zdálo, že Čížová vše ustojí a dovede zápas do vítězného konce, vyrovnal po rohu hlavou Tolar. V penaltovém rozstřelu se vyznamenal brankář Satrapa, který dokázal čtyřikrát úspěšně zasáhnout, a hlavně jeho zásluhou odvezli hosté dva body. Penalty zahrávali Held, Rozhoň dal do tyče, Dvořák a Zahrádka nepřelstili střídajícího brankáře Vaněčka, Janda, Polodna a poslední Novák bezpečně proměnili.

Vladimír Vávra, Čížová: „Byl to pro nás nešťastný zápas, ale nehráli jsme dobře. Nedali jsme druhou penaltu v zápase, ale ta situace byla poznamenaná z chvíle předtím, kdy si Fenyk v souboji zlomil nohu a odvezla ho záchranka. Děkujeme Satrapovi, byl strůjce dvou bodů. Směrem dopředu jsme dobře nehráli, i vzadu máme mezery. S dvěma body jsme po tom všem spokojení, i přes vyrovnávací gól v 89. minutě. Hráli jsme na krásném hřišti, říkáme, že chceme na takovýchto hřištích hrát fotbal, ale plný počet bodů máme nakonec doma na tom našem malém hřišti, které je ještě ke všemu v takovém stavu, v jakém je.“

Zdeněk Staroba, trenér Čížové: „Jedním zákrokem jsme přišli o dva hráče. V tu chvíli jde fotbal stranou. Později musel střídat i Jirouš. Nedohrál ani Chytrý. Po celkově průběhu nakonec ty dva body beru. Domácí hrají o záchranu, jde jim o všechno. Samozřejmě nás poznamenalo vážné zranění Fenyka. Pravdou je, že kdyby dal Jirouš druhou penaltu, tak bychom asi vyhráli. Ale to se stane. Spíš mě mrzí, že na místním krásném hřišti nepředvedeme směrem dopředu kreativní fotbal. V penaltách nás podržel Satrapa.“ 

Zdroj: http://www.jihoceskyfotbal.cz/aktualne-1/483-cizova-poprve-na-jare-ztratila-fenik-si-zlomil-nohu.html?utm_source=copy

Popis: Tomáš Fenyk na archivním snímku v ligovém utkání Bohemians/Střížkov – Plzeň 2:2 (8.5.2010).

Foto: Jaromír Pech, MF DNES

 

Napsat komentář