Mezi významné fotbalové Romy se zařadili jenom na nejvyšší úrovni tito fotbalisté:

• André Pierre Gignac (Francie, 27 let), za Francii 16 zápasů/4 góly, aktuálně hráč Olympique Marseille, předtím Lorient, Toulouse
  • Dani Güiza (Španělsko, 32 let), za Španělsko 21/6, mistr Evropy 2008, hráč Getafe, předtím Xerez, Mallorca, Huelva, Barcelona, Murcia, Getafe, opět Mallorca, Fenerbahce Istanbul, opět Getafe
  • Christo Stoičkov (Bulharsko, 47 let), Bulharsko 83/37, postupně hráč CSKA Sofia, FC Barcelona, FC Parma, All Nassr, Kashiwa Reysol, Chicago Fire, D.C. United. Nyní trenér (aktuálně Litex Loveč)
  • Aljoša Asanovič (Chorvatsko, 47 let), Jugoslávie 3/0, Chorvatsko 62/3, postupně hráč Hajduk Split, FC Méty, AS Cannes, Montpellier HSC, Valladolid, Derby County, SSC Neapol, Panathinaikos Atény, Austria Vídeň, Sydney United, návrat do Hajduk Split, nyní trenér, aktuálně Lokomotiv Moskva
  • Eric Cantona (Francie, 46 let), Francie 45/20, hráč postupně Auxerre, Martigues, Bordeaux, Montpellier, Nimes, Leeds United, Manchester United, vítěz francouzské ligy 1988/89 a 1990/91, Francouzského poháru 1989/90 (s Marseille), anglické Premier League (1993–94, 1995–96, 1996–97), FA Cup 1993–94, 1995–96 a Charity Shield (1993, 1994, 1996) s Manchesterem United.
  • Tony Vairelles (Francie, 39 let), Francie 8/1, hráč FC Guegnon, předtím postupně, Nancy, Lens, Lyon, Bordeaux, Bastia, Lens, Rennes, Bastia, Lierse, Tours, Bastia, Dudelange; jeho bratr David (Francie, 35), FC Guegnon, hrál předtím postupně Nancy, Beuvais, Troyes, Amiens
  • Jacques Abardonado (Francie, 34 let), hráč Frejus/Saint Raphaël, dříve Marseille, Lorient, Nice, Norimberk, Valenciennes, Grenoble
  • Christos Patsazoglou (Řecko, 34 let), Řecko 45/1, hráč PAS Jannina, předtím Škoda Xanthi, Olympiakos Pireus, Omonia Nicosia, AEK Atény
  • Ricardo Andrade Quaresma (Portugalsko, 29 let), Portugalsko 35/3, hráč Besiktas Istanbul/hostování Al Ahly, Dubai, dříve Sporting Lisabon, FC Barcelona, FC Porto, Inter Milán, Chelsea
  • Gheorghe Hagi (Rumunsko, 48 let), Rumunsko 124/35, trenér, naposledy v angažmá v Galatasaray Istanbul v roce 2011, předtím kouč Rumunska, Bursasporu, Galatasaray, Temešváru, Steaua Bukurešť, v aktivní hráčské kariéře postupně Farul Constanta, Sportul Studencesc, Steaua Bukurešť, Real Madrid, Brescia, FC Barcelona, Galatasaray (konec kariéry v roce 2001 – 132/59). Nejúspěšnější fotbalista Rumunska všech dob.
  • Ilie Dumitrescu (Rumunsko, 44 let), Rumunsko 62/20, nyní trenér a galerista, u klubu naposledy jako kouč ve Steaua Bukurešť v roce 2010, jako hráč Steaua Bukurešť, Tottenham Hotspur, FC Sevilla, West Ham United, América (Mex.), Atlante (Mex.), Steaua Bukurešť
  • Banel Nicolita (Rumunsko, 28 let), Rumunsko 34/1, hráč Saint-Etienne (Fr.), předtím Steaua Bukurešť
  • Marius Lacatus (Rumunsko, 48 let), Rumunsko 84/13, naposledy trenér rumunského týmu Tirgu Mures, jako hráč v klubech Brasov, Steaua Bukurešť, FC Fiorentina, Real Oviedo, opět Steaua, končil v National Bukurešť v roce 2000. Trenérská angažmá mj. 4x Steaua, National, Panama, Rumunsko, Otelul Galati, Brasov, Piatra Neamt, Arad, Vaslui
  • Dejan Savičevič (Srbsko, 46 let), Jugoslávie 56/19, hráč Titogradu, CZ Bělehrad, AC Milán, Rapid Vídeň, trenér reprezentace Srbsko/Černá Hora 2001-03. Od roku 2009 je předsedou Fotbalové asociace Černé Hory, před oddělením se Srbskem byl jejím předsedou už v roce 2004.
  • Siniša Mihajlovič (Srbsko, 44 let), Jugoslávie 63/9, trenér reprezentace Srbska od roku 2012 (dosud), jako hráč působil v klubech NK Borovo, Vojvodina Novi Sad, CZ Bělehrad, AS Řím, Sampdoria Janov, Lazio Řím, Inter Milán (konec hráčské kariéry v roce 2006). Před převzetím funkce trenéra Srbska kouč Interu Milán (asistent), Boloni, Catanie a Fioretiny.
  • Zlatan Ibrahimovič (Švédsko, 31 let), hráč Paris Saint-Germain, Švédsko 87/39, fotbalista bosensko-chorvatského původu, narozený v Malmö, s romskými kořeny po katolické matce, otec je bosenský muslim. Před příchodem do Paříže působil v klubech Malmö FF, Ajax Amsterdam, Juventus Turín, Inter Milán, FC Barcelona, AC Milán. Je považován za druhého nejlépe placeného hráče světa po Lionelovi Messim (Arg./FC Barcelona).
  • Andrea Pirlo (Itálie, 33 let), Itálie 95/11, hráč Juventusu Turín, kapitán národního týmu Itálie, předtím působil v Brescii, Interu Milán, Reggině, AC Milán, odkud do Juventusu přestoupil po 10 letech skvělého angažmá, během něhož vyhrál dvakrát Ligu mistrů (2003 a 2007) a jednou hrál ve finále. Mistr světa 2006, finalista ME 2012, mistr Evropy do 21 let 2000, bronzový medailista z OH 2004, je vítězem Konfederačního poháru (2009). Třikrát vyhrál italskou Serii A, dvakrát evropský Superpohár a jednou MS klubů (2007) s AC Milán. Je považován za nejlepšího záložníka na světě. Má přezdívku „l´architetto“ (architekt) vzhledem ke své schopnosti tvořit hru týmu.

Zdroj: Magazín HATTRICK 4/2013