Letní posilou Sokola Čížová je odchovanec Sparty Praha David Gögh. Třicetiletý záložník v průběhu své bohaté kariéry zažil kromě postupu do první ligy s Mladou Boleslaví rovněž skoro pětileté angažmá v Bayernu Mnichov. Z mládežnických družstev tohoto německého velkoklubu se však do prvního týmu prosadit nedokázal, a tak se vrátil do Čech. Přestože fotbalová kariéra Davida Gögha je velmi bohatá, v rozhovoru pro Magazín jihočeský fotbal se tento ostřílený fotbalista jevil jako velice tichý, a tak jsme se bohužel nedozvěděli všechno, co nás zajímalo.

Vizitka Davida Gögha
Narozen: 20. srpna 1981 v Praze
Bydliště: Praha
Rodina: svobodný
Zaměstnání: fitness instruktor
Hráčská kariéra: AC Sparta Praha (1989 – 1997), FC Bayern München (1997 – 2001), FK Mladá Boleslav (2001 – 2004), FC Zenit Čáslav (2004 – 2006), FK Mladá Boleslav B (2007), Rakousko (2008 – 2011), Sokol Čížová (2011 – 2012)

I přes vaši nesmírně bohatou fotbalovou kariéru se o vás na internetu dočtou fanoušci jen velmi málo. Většina informací je navíc německy. Můžete zavzpomínat, kdy a kde jste si poprvé kopnul do míče a v jakém klubu jste odstartoval svůj fotbalový život? „Do míče jsem si jako většina kluků poprvé kopnul na plácku před domem s kamarády ze sousedství. V první třídě základní školy mě potom třídní učitelka doporučila náborovému trenérovi do Sparty Praha. Nábor se zdařil a já začal pravidelně trénovat se žáčky Sparty na letenském vedlejším hřišti, kam mě vodil můj děda.“

Sparta vás následně poslala do mládežnických týmů Bayernu Mnichov. Jak k takovému zlomovému momentu došlo? „V patnácti letech přišla na Spartu nabídka z Bayernu Mnichov. Nejspíš si mě všimli na nějakém žákovském turnaji a moje hra se jim asi zalíbila. Dál už to bylo jen a jen na mně…“

Cesta do prvního týmu mužů Bayernu prý byla nesmírně složitá a údajně jste se nedokázal prosadit. Vzpomenete si, s jakými hráči jste bojoval o místo v sestavě tohoto německého velkoklubu? „Ano, opravdu jsem se neprosadil.“

Na svém kontě máte osm startů za amatérský tým Bayernu Mnichov. Co si fanoušci můžou pod tímto pojmem představit? „V Bayernu jsem působil čtyři a půl roku. Nejdřív v béčku a prvním týmu dorostu, potom půl roku v juniorce, kde jsem ale moc nehrál, takže jsem se rozhodl pro odchod.“

Po návratu do Čech mířily vaše kroky do Mladé Boleslavi, která v té době hrávala druhou ligu. Jak na toto angažmá vzpomínáte? „V sezoně 2003/2004 jsem v Boleslavi zažil postup do první ligy.“

Před několika lety jste odešel do Rakouska. Proč jste se znovu rozhodl pro zahraniční angažmá? „Byl to tým v nižší rakouské soutěži, který se už delší dobu snažil o postup. Můj hlavním cílem bylo pomoci mužstvu k dosažení kýženého cíle, zároveň se jednalo o dobrou finanční nabídku.“

Pro opětovný návrat domů jste si vybral mužstvo Čížové. Jak jste na toto angažmá narazil a co si od něj slibujete? „Toto angažmá mi doporučil Lukáš Kučera, který mě kontaktoval, že by byla možnost zahrát si v nějakém přípravném zápase na zkoušku. Těšilo mě, že jsem mohl nastoupit do mužstva hrajícího vyšší soutěž s lepšími spoluhráči, zároveň jsem mohl poznat dobrou partu lidí. Když dokážeme vyhrávat, budu spokojen.“

Po nepříliš výrazných výsledcích z úvodu sezony se vám podařilo remizovat s béčkem Dukly Praha a Táborem, což by mohl být příslib k lepším výkonům do dalších kol. Souhlasíte? „Na těchto výkonech se určitě dá stavět. Odhodlání, vůle, bojovnost, týmová práce. To je základ.“

Co vaše ambice – máte ještě nějaké? Plánujete svůj budoucí fotbalový život? „Ještě nevím, možná bych chtěl v budoucnu pracovat s mladými fotbalisty, ale nejsem úplně rozhodnutý. Teď chci ještě nějakou dobu hrát.“

Zdroj: www.magazinfotbal.cz, Pavel Kacerovský, 27.09.2011