Sokol Čížová – SK Klatovy 1898 4:0 (0:0)
Branky: 57. Nečas, 74. Janda, 83. Dvořák, 85. Zahrádka. Rozhodčí: Šob Aleš – Hůlka Lukáš, Svoboda Radek. Delegát: Havránek Václav. ŽK: 2:7 (Jirouš, Nečas – Pavlovič, Mészáros, Bezděk, Kotrba, Janda, Lukeš,  Žáček). Diváků: 76.

Čížová: Satrapa – Held, Rozhoň, Novák, Pohnán – Nečas (82. Chytrý), Dvořák, Fenyk (62. Polodna), Zahrádka – Jirouš (88. Kočí), Janda. Náhradníci Janoch, Zikmund, Kočí, Polodna, Chytrý, Hošna. Trenér Zdeněk Staroba.

Zdeněk Staroba, trenér Čížové: „V první řadě musím smeknout před sportovním redaktorem Píseckých postřehů. Přišel už po našem žalostném prvním poločase a říkal, ternére, druhou půli to tam začne padat. Musím jenom říct, klobouk dolů. Asi fotbalu rozumí víc než já. Jinak to ale byl těžký zápas. Soupeř přijel s defenzivním taktikou, bránil a my jsme  jeho obranu dobývali. Za šance ve druhém poločase jsme si vítězství rozhodně zasloužili, ale výsledek 4:0 je pro soupeře až krutý. Na druhé straně je pravda, že Klatovy směrem dopředu nepředvedly prakticky nic a ještě jsme mohli vyhrát vyšším rozdílem. Ale my jsme vděční za každé vítězsví. Na našem malém hřišti je to vždycky o tom, abychom dali gól, tím okamžikem soupeř musí hru otevřít a to je voda na náš mlýn.“

Vladimír Vávra, Čížová: „Hosté na nás vytáhli opravdu účinnou taktiku, to musíme přiznat. Dlouho nám trvalo, než jsme se s tím dokázali vyrovnat. Byli u nás rychle a hlavně dávali svoji přítomnost citelně znát. Opravdu to naše hráče bolelo. Trvalo celý poločas, než jsme si na to zvykli a hráli jinak. Ale první gól ukázal, že cesta k jejich brance existuje. Pak už to šlo. Vyhráli jsme zaslouženě, hráči si přitom také určitě uvědomili, že podobných utkání budou teď sehrávat víc. A zapamatují si, jak tomu čelit.“

Napsat komentář