Na otázky Milana Šímy odpovídal Vladimír Vávra.
Začátek sezony se nově tvořenému mužstvu nepovedl. Klasicky se rozjel až po sehrání a doplnění kádru. Jak hodnotíte první polovinu sezony?
„Podzim jsme opravdu nezačali moc šťastně. Už tradičně jsme měli ze začátku problémy se sestavením týmu, nebyli hráči. Když jsme konečně tým doplnili, trvalo chvíli než si to sedlo, byl to každý pes jiná ves. Naštěstí se vytáhl trenér Staroba, který dal rychle mančaftu řád, a naše výsledky se zlepšily.“

Venku možná překvapivě lepší než doma se ziskem 12 bodů. Uhráli jste tak i lepší i skóre a počet gólů.
„Vím, že dřív u nás platilo můj dům, můj hrad. A že na to byli fanoušci i soupeři zvyklí. Bohužel tentokrát se to tentokrát nevyplnilo, venku se nám hrálo líp. Protivníci si už zvykli na náš styl hry a přijížděli velice dobře připravení.“

Takže padla výhoda menšího hřiště i možná nepříliš kvalitního povrchu? Co s tím teď?
„Rozhodli jsme se, že hřiště rekonstruujeme. Měli jsme na jaře hrát naše domácí zápasy jinde, ale po dohodě se starostou budeme pořád účinkovat v Čížové. Projekt na rekonstrukci už máme hotový, práce proběhnou letos. Datum sice ještě není stanoven, ale už se těšíme. Budeme se stěhovat jinam až těsně před prvním kopnutím do trávy.“

Projevil se na vašem zlepšení příchod Martina Jirouše i návrat veterána Marcela Máchy?
„Samozřejmě, že to byl jeden z nejpodstatnějších důvodů našich výsledků. Vždyť Jirouš sám dal snad deset gólů a perfektně zapadl do party. Kvality Marcela Máchy snad potom nemusím ani zdůrazňovat. A pochopitelně i práce trenéra Staroby. Ten třeba přemístil Máchu na stopera, a tím naši defenzivu citelně zpevnil.“

Kdy zahájíte zimní přípravu a jak bude probíhat?
„Poprvé se tým sejde ve středu sedmadvacátého ledna a příprava bude probíhat v píseckém areálu společně s místním béčkem do prvního března. Nebudeme hrát na žádném turnaji, sjednali jsme si několik utkání, například s Planou, Protivínem, Litoměřicemi.“

Máte už připraveny nějaké posily už teď, nebo zase čekáte na začátek jara?
„To nebylo hezké. Vzhledem k tomu, že brankář Bébr odchází do Českého Brodu, dál u nás nebudou působit ani Ukrajinci a druholigový Třinec má zájem o Benetku. Takže jsme se na spolupráci dohodli s Pískem. Měl by nám pomoci hráči, kteří se do kádru nevejdou, případně i někým z béčka nebo jeho kvalitního dorostu. Mladí by se v divizi mohli lépe seznámit s mužským fotbalem. Třetí liga je přece jenom daleko náročnější. Navíc se vrací brankář Holan, Dvořák, Kunc po zranění, kapitánem zůstává Brož. (poslední posilou je Radim Nečas ml. na hostování z Dukly Praha, pozn. red.)“

Zůstává i trenér Zdeněk Staroba?
„Jsme rádi, že budeme spolupracovat i na jaře. Má sice ještě nějaké povinnosti, ale měl by pokračovat ve své práci, kterou na podzim tak dobře začal. Pokud by nemohl být přítomen, zastoupí ho na lavičce Marcel Mácha s Michalem Polodnou. To by mělo fungovat.“

A nakonec obligátní otázka, která samozřejmě míří na vaše jarní plány a cíle.
„Odpověď je jasná, co nejrychleji a nejvýš se vzdálit z nebezpečného pásma sestupu. Myslím si, že kádr na to máme. Mělo by se to podařit.“

Zdroj: www.jihoceskyfotbal.cz