VESELÍ NAD LUŽNICÍ – Na sobotu 26. července připravili ve Veselí tradiční letní turnaj o pohár města. Ten sliboval atraktivní obsazení – divizní celky Roudného a Čížové, domácí z popředí krajského přeboru a hosty z brněnské části Bosonohy, kde hrají jihomoravský krajský přebor. Program se rozbil poté, co Čížová krátce před začátkem turnaje oznámila absenci.

Jako nový kouč Čížové byl tento týden představen Jaroslav Vavroch. Ten se ale nechtěl vyjádřit, proč Čížová nedorazila. „Já jsem tam jen na výpomoc a zatím jednám o smlouvě. Za klub je kompetentní mluvit prezident Vávra,“ sdělil trenér. Prezident klubu v Čížové bez obalu sdělil, že důvodem je nedostatek hráčů. „V pátek na trénink přišli tři, s tím se hrát nedá,“ konstatoval. Dodal, že se navíc tým potýká s podezřením na infekční onemocnění, které postihlo jednoho z hráčů a čeká se, jestli nákaza postihne i někoho dalšího. Jméno nemocného hráče prezident uvést nechtěl. „Prošel si martýriem, tak to nechceme zatím komentovat. Jestli tým postihne větší marodka, budeme muset žádat svaz o odložení prvních zápasů nadcházející sezony,“ sdělil ještě Vladimír Vávra. Už druhé kolo divize přitom má Čížová hrát právě v Milevsku, odkud je nový kouč Vavroch.

Zdroj: www.jcted.cz, 26.7.2014